X
تبلیغات
معلمان شرکتی آموزش و پرورش

معلمان شرکتی آموزش و پرورش

معلمان شرکتی زحمتکش بعد از چندین سال تلاش حقشون این بود؟

جوابيه وزارت آموزش و پرورش به تجمع معلمان نيروهاي شركتي( خريد خدمات آموزشي )مقابل مجلس دوشنبه, 08

جوابيه وزارت آموزش و پرورش به تجمع معلمان نيروهاي شركتي( خريد خدمات آموزشي )مقابل مجلس
دوشنبه, 08 شهریور 1389 ساعت 09:07 | | |

وزارت آموزش و پرورش در واکنش به تجمع معلمان نیروهای شرکتی (خرید خدمات آموزشی) مقابل مجلس جوابیه ای به رسانه ها ارسال کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، در این جوابیه آمده است: ماده 41 قانون مدیریت خدمات کشوری ورود به خدمت وتعیین صلاحیت استخدامی افرادی که داوطلب استخدام دردستگاه های اجرایی می باشند براساس مجوزهای صادره ، تشکیلات مصوب ورعایت مراتب شایستگی و برابری فرصت ها ابلاغ نموده است . لذا آموزش وپرورش ملزم به اجرای قوانین مصوبه دراین خصوص می باشد وبراساس قانون عمل می کند.
همچنین ماده 8 قانون تکلیف استخدامی معلمین حق التدریس وآموزشیاران نهضت سوادآموزی مصوب 15/7/88 مجلس شورای اسلامی ،بکارگیری هرگونه نیروی حق التدریس جدید را ممنوع نموده است.
وتاکید شده است که به کارگیری هرگونه نیروی غیرماهر به مصلحت آموزش وپرورش نیست وبکارگیری این نیروها آسیب جدی به زیرساخت های تعلیم وتربیت کشور وارد می کند.
دراین راستا نامه رئیس کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس شورای اسلامی با شماره نامه 32335/38/د مورخ 2/8/88 مبنی بر توقف بکارگیری معلمان حق التدریس توسط شرکتهای خدماتی وهمچنین نامه ی شماره 29180/38/د مورخ 22/6/88 آن کمیسیون درخصوص خلاف قانون بودن بکارگیری معلمان حق التدریس بخصوص از طریق شرکتها به این وزارتخانه ابلاغ شده است وتاکید شده است که دراولین فرصت هر تعداد که از طریق این شرکتها به عنوان معلم بکارگرفته شده است اخراج وتا زمان اخراج نیز عملکردها دقیقاً وبه طور مستمر تحت نظارت قرار بگیرد تا خدای نکرده موجب نگردد به کودکان ونوجوانانی که سرمایه اصلی این نظام هستند لطمه ی وارد گردد.
همچنین در نامه امضاء شده تعدادی از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی مورخ 17/6/88 به رئیس محترم مجلس شورای اسلامی آمده است وزارت آموزش وپرورش جهت جبران کمبود نیروی آموزشی خود به استانهای کشور دستور داده هزاران نفر حق التدریس را بدون آزمون وآموزشهای لازم ازطریق شرکتهای خدماتی جذب ودرسال تحصیلی 88-89 درمدارس به صورت حق التدریس مشغول نمایند. این دستور وزارت آموزش وپرورش برخلاف اصل 30 قانون اساسی و مصوبه جدیدمجلس شورای اسلامی است. خصوصاً بندهای 8 و9 درمورد استخدام نیروهای حق التدریسی جدید می باشد.
ضمناً این وزارتخانه هیچگونه تعهدی برای استخدام نیروها ی خرید خدمات آموزشی از زمان به کارگیری آنان نداده است وطبق مصوبات وقوانین فوق الذکر این نیروها باید طبق قانون واز طریق آزمون در آموزش وپرورش جذب گردند واین وزارتخانه مجوزی برای استخدام آنان ندارد.و مرجع صدور مجوز استخدام با مجلس شورای اسلامی است.وزير آموزش و پرورش: جذب نيروهاي شركتي آموزشي غيرقانوني است

وزير آموزش و پرورش در گردهمايي مديران كل آموزش و پرورش استان‌هاي كشور گفت: جذب نيروهاي شركتي آموزشي در آموزش و پرورش غيرقانوني است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی وروابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، اين گردهمايي كه عصر ديروز در باشگاه فرهنگيان با حضور معاونين وزير برگزار شد، دكتر حاجي بابايي درباره تكليف نيروهاي شركتي آموزشي گفت: آموزش و پرورش بر اساس مصوبه مجلس هيچ نيرويي را نمي‌تواند استخدام كند مجلس اين اجازه را به آموزش وپرورش بدهد.

وزير آموزش و پرورش درباره ساماندهي نيروهاي انساني آموزش وپرورش اعلام كرد: اميد است با استخدام‌هاي جديد كمبود نيرو در استان‌ها به خصوص آذربايجان غربي، خوزستان، سيستان و بلوچستان و ... برطرف و مهر امسال با مشكل كمبود نيرو روبرو نباشيم.

وي با بيان اينكه زمان بازنشستگي پيش از موعد به اتمام رسيده است گفت: دولت اعلام كرده است يك ريال بابت بازنشستگي پيش از موعد پرداخت نخواهد كرد.

گفتني است در ادامه اين جلسه موضوعاتي همچون پروژه مهر، استخدام 40 هزار نفر و حق التدريس ، تبديل وضعيت نيروهاي شركتي به قرارداد كار معين، بازنشستگي پيش از موعد، معاون اجرايي مدارس، صدور ابلاغ براي سال تحصيلي 90-89، انتصاب مديران، نرم‌افزار سيستم بگفا، مجتمع‌هاي آموزشي، موضوعات مطرح شده در اجلاس و تحول بنيادين و آغاز سال تحصيلي جديد مورد بحث و بررسي قرار گرفت.


آخرین بروزرسانی (دوشنبه, 08 شهریور 1389 ساعت 09:28)
نظرات

0
#25 شنبه, 07 خرداد 1390
چرااز بچه هاي خريد خدمات آموزشي مربيان بهداشت كه ازدي ماه 88تا خرداد89بعنوان مربي بهداشت در مدارس خدمت ميكردند جهت آزمون ثبت نامي صورت نگرفت
نقل قول


+9
#24 یکشنبه, 09 آبان 1389
بعضی از این معلمان(بیشتر معلمان)سال گذشته واقعا زحمت کشیدند لطفا حق آنها را هم درنظریگیرید.
نقل قول


+7
#23 چهارشنبه, 31 شهریور 1389
باسلام ودعای خیر،این جهان فانی است و آنچه می ماند نیکی و انصاف است پس انصاف را در مورد معلمان شرکتی فراموش نکنید.
نقل قول


+3
#22 چهارشنبه, 31 شهریور 1389
با عرض سلام .خداییش بچه های شرکتی را فراموش نکنید.مخصوصا ما بمی ها
نقل قول


+5
#21 یکشنبه, 28 شهریور 1389
:sad: :sad: سلام جناب اقاي وزير:من يك معلم شركتي(خريد خدماتي)هستم شما را به تمام مقدسات قسم نگذاريد بعد از يك سال زحمت و داشتن مدرك كارشناسي تربيت معلم بيكار شوم
نقل قول


+4
#20 یکشنبه, 28 شهریور 1389
:sad: سلام جناب اقاي وزير:من يك معلم شركتي(خريد خدماتي)هستم شما را به تمام مقدسات قسم نگذاريد بعد از يك سال زحمت و داشتن مدرك كارشناسي تربيت معلم بيكار شوم
نقل قول


+5
#19 چهارشنبه, 24 شهریور 1389
جناب آقای وزیر اگر استخدام شرکتی ها با رشته های مرتبط و تجربه یک سال تحصیلی به پیکره ی تعلیم و تربیت آسیب میزند آیا استخدام سرباز معلم وافرادی با رشته های غیر مرتبط و عدم تجربه و آموزش به این نظام آسیب نمیرساند شما را به خدا منصف باشید و شرکتی ها و به خصوص یزدی ها را فراموش نکنید
نقل قول


+2
#18 شنبه, 20 شهریور 1389
:-) ;-) :oops: :sad: ما خرید خدمتی ها می خوایم استخدام بشیم
نقل قول


+5
#17 شنبه, 20 شهریور 1389
سلام وزیر محترم لطفا" خرید خدمتی ها را استخدام کنید
نقل قول


+3
#16 جمعه, 19 شهریور 1389
با سلام.
جناب آقاي وزير ، ما از سال 82 با آزمون وارد سيستم اموزش و پرورش شديم . كليه دوره هاي ضمن خدمت را هم گذرانده ايم و عملكرد خوبي در اين سيستم داشته ايم .و ذاري تحصيلات و تجربه مناسب آموزش و پرورش هستيم.
چرا از ما براي تدريس استفاده نميكنيد.؟؟؟
نقل قول


+4
#15 جمعه, 19 شهریور 1389
آقاي وزير اگه بچه خودتون هم جزء نيروهاي شركتي بود باز هم همين حرف رو ميزدين !؟
خدا رو خوش مياد ما بيكار بشيم ؟
نقل قول


+3
#14 پنجشنبه, 18 شهریور 1389
با عرض سلام خدمت آقای حاجی بابایی
شما اگر فرزند خودتون الان مثل ما شرکتی ها بود آیا بعد از چند سال سابقه کار برایتان سخت نبود حال به شما بگویند فرزند شما حق استخدام ندارد .
نقل قول


+4
#13 چهارشنبه, 17 شهریور 1389
سلام
خدا خودش میدونه که ما ماهر بودیم یا نه/
به کودکان آسیب رساندیم یا سود/
فقط خدا می دونه/
فقط او میدونه که چهزحمتی کشیدیم تا به نحو احسنت کار کنیم/
جایی که عده ای از نیروهای رسمیتو واسه این تلاش ما میخندیدند/به سادگیمون/
خداوند عادله و میدونه دل درمندو جطور التیام بده و .....
نقل قول


-1
#12 سه شنبه, 16 شهریور 1389
درود بر دکتر حاجی بابایی عزیز . خدا حفظت کنه که دختر من در دوره شما استخدام شد . الهی شکر
نقل قول


+4
#11 سه شنبه, 16 شهریور 1389
سلام جناب وزیر محترم من یک نیروی شرکتی هستم با 2 سال سابقه و لیسانس آموزش ابتدایی به نظر شما من که در این رشته تحصیل کردم روانشناسی و رو تدریس خواندم و میدونم چطور با دانش آموز حرف بزنم به زیر ساختهای آموزش و پرورش آسیب می زنم یا کسی که با رشته ی نا مرتبط سر کلاس می رود یا یک کسی که بازنشسته و به اندازه ی کافی زحمت کشیده و باید استراحت کندنمی دونم؟توکل بر خدا کنم بهتر است...
نقل قول


+4
#10 یکشنبه, 14 شهریور 1389
به عنوان یک نیروی شرکتی دلسوخته فقط وزیر آموزش وپرورش را به خدا واگذار می کنم خودش میدونه به ما چی گذشته تقاص میگیره
نقل قول


0
#9 یکشنبه, 14 شهریور 1389
فكري به حال معلمان شركتي بكنيد آقاي حاجي بابايي وزير محترم
نقل قول


+2
#8 یکشنبه, 14 شهریور 1389
بعد آقایون ناراحت میشن و دنبال افت تحصیلی هستن !!!!
آخه با این همه مشکلات ...
من یک دبیرم توی یکی از بدترین مدارس شهرستان نظرآباد هنوز (الان امروز 14-6-89) حقوق خرداد ماه رو نگرفتم
آیا واقعا عدالت اینه ؟
نقل قول


+3
#7 شنبه, 13 شهریور 1389
معلمان عزيز
به جاي اين همه كوچك كردن خود، جلوي امثال ح . بابايي، به خدا و اهل بيت متوسل شويد، چرا كه با اين تقاضاهاي ملتمسانه، بشتر اين آقايان را نزد خدا مسئول و نزد خودشان مغرور خواهيد كرد.يقين بدانيد كه رزقتان دست خداست.وسلام! معلم 16 سال سابقه با 7 تقدير نامه از مناطق و پا در هوا!( غير رسمي )
نقل قول


+3
#6 جمعه, 12 شهریور 1389
با سلام در آموزش و پرورش مهم در صد قبولي دانش آموزان است با كمبود امكانات در هنرستانها در استان آذربايجان غربي كه اينجانب در رشته كامپيوتر با تمام وجود و انرزي زياد در امتحانات نهايي 100 در صد قبولي داده ام پس بيايم در تصميمات خود خدا را در نظر بگيريم.نه اينكه به مصلحت بعضي ها توجه داشته باشيم. والسلام عليكم و رحمه الله بركاته
نقل قول


+4
#5 پنجشنبه, 11 شهریور 1389
باسلام وخسته نباشيديكي از نيروهاي غير ماهر هستم ولي با اين تفاوت كه اولين ساله كاريم ازطريق بيشترين راي دانش اموزان معلم نمونه شده ام اقاي حاجي بابايي محترم چطور ممكنه شما اين زحمتاته مارو نديده بگيريد؟1ماه نيمم كه حقوق به ما تعلق نگرفت چطور وجدابه كاريتان قبول ميكند شخصيت جمعي جوان تحصيل كرده رو تويي جامعه ببريد زير سوال؟؟
نقل قول


+6
#4 پنجشنبه, 11 شهریور 1389
با سلام
آقای وزیر محترم از شما استدعا داریم به عنوان نیروی شرکتی که در آموزش و پرورش و در مدارس روستاهاو بدون امکانات دلسوزانه خدمت کرده ایم با حقوق بسیار کم و بدون خواسته زیاد برای استخدام رسمی از شما خواهش می کنیم استدعا می کنیم حداقل با قرارداد معین نیروهای شرکتی موافقت نمایید.
پدر و مادر من هر دو با مدرک لیسانس بازنشسته آموزش و پرورش هستند و عمری در جهت پیشرفت و تربیت فرزندان این مرز و بوم در شهرها و روستاها تلاش کرده اند به خدا انصاف نیست من که تنها فرزند آنها هستم در رشته مهندسی کامپیوتر_نرم افزار و در روستایی محروم خدمت کرده ام حال با عنوان نیروی شرکتی از کار بیکار شوم.اگر مساله ی آموزش این نیروهاست ما که 184 ساعت دوره های بد خدمت را با نمرات عالی گذرانده ایم دو بار گذینش شده ایم و با نمره عالی قبول شده ایم با درصد های قبولی بالا آنهم در آزمونهای استانی در پایه دوم کاردانش_کامپیوت ر دانش آموزانمان را راهی سالهای بالاتر کرده ایم باز هم آیا باید از کار بیکار شویم؟؟؟ یا با برچسب نیروی شرکتی هیچ حق و حقوقی نداشته باشیم؟؟؟
نقل قول


+2
#3 چهارشنبه, 10 شهریور 1389
با عرض سلام می خواستم بدانم اگر قرار است سرنوشتی مانند حق التدریسها داشته باشیم و سالها بیگاری و با حقوق کم و تو سری خور باشیم بهتر است به قول وزیر برای کمبود نیرو فکر دیگری به حال آموزش و پرورش بکنیم و جوانی و انرژی یک عده جوان را نگیرید. دلم برای آموزش و پرورش می سوزد که یک عده حق التدریس عقده ای که عمری تو سری خورده اند و امروز کسانی (حق التدریسیها) استخدام می شوند که از عقده ای شده اند و وای به حال نسل های بعدی که چه کسانی می خواهند امر آموزش آنها به عهده بگیرند بودند حق التدریسیهایی که تامرز خودکشی هم رسیدند و اینک آنها بدون هیچگونه تخلیه روانی اول مهر با کینه وارد کلاس می شوند. جلوی مجلس چه کتکهایی که نخوردند.
نقل قول


+5
#2 سه شنبه, 09 شهریور 1389
سوال اینجانب بعنوان معلم شرکتی با مدرک فوق لیسانس از وزیر محترم آموزش و پرورش اینست که اگر از فرزندان وزیر هم شرکتی بودند راست حسینی ایشان چه عکس العملی نشان می دادند؟
نقل قول


+6
#1 دوشنبه, 08 شهریور 1389
من یکی از معلم های شرکتیم که با تمام انرژی در خدمت آموزش وپرورش بودم و در این عرصه موفقیتهای زیادی بدست آوردم به طوری که در رشته فیزیک با به کار گیری شیوه های تدریس مختلف تحول بسیاری در سطح دانش فیزیک دانش آموزان خود ایجاد کردم . حال ایا شایسته است وزیر محترم که خود از متن کشتی هدایت و تعلیم و تربیت هستند ما را نادیده گرفته و حرمت معلم را تا این اندازه زیر سوال ببرند ؟؟معلمی که سختی دوری از شهر و دیار خود و کمی حقوق و گاهی اوقات سختترین توهین هااز سوی برخی افراد را به جان می خرید .خواهشمندم وزیر محترم با نگاه مثبت و فکورانه خود به وضعیت معلمان شرکتی عنایت ویژه نمایند
+ نوشته شده در  دوشنبه هشتم شهریور 1389ساعت 17:1  توسط معلمان شرکتی آموزش و پرورش منتظر  |