X
تبلیغات
معلمان شرکتی آموزش و پرورش

معلمان شرکتی آموزش و پرورش

معلمان شرکتی زحمتکش بعد از چندین سال تلاش حقشون این بود؟

نیروهای نهضت سوادآموزی که اخیرا تبدیل وضعیت شده‏اند؛ در دوره ابتدایی به‏کارگیری می‏شوند.

نیروهای نهضت سوادآموزی که اخیرا تبدیل وضعیت شده‏اند؛ در دوره ابتدایی به‏کارگیری می‏شوند.

خبرگزاری فارس: معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: تدریس نیروی راهنمایی در دوره متوسطه، تدریس نیروی متوسطه در دوره راهنمایی، استفاده و تعیین محل خدمت نیروهای حق‏التدریس، بهره‏گیری از استخدامی‏های نهضت سوادآموزی، تعیین وضعیت نیروهای بلاتکلیف و به‏کارگیری سرباز معلم‏ها از مهم‏ترین شیوه‏های تامین نیروی انسانی در نظام آموزشی 3-3-6 است.

ابراهیم سحرخیز در گفت‏وگوی اختصاصی با خبرنگار فارس در سمنان اظهار کرد: با قاطعیت اعلام کرده‏ایم که معلمان دوره راهنمایی را مجبور نخواهیم کرد که در دوره ابتدایی به تدریس بپردازند و این امر عقلایی هم نیست.
وی افزود: برخی از دبیران سال‏ها در دوره راهنمایی به طور تخصصی تدریس کرده‏اند و این دسته از فرهنگیان می‏توانند در صورت تمایل در دوره متوسطه به تدریس بپردازند.
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: فرهنگیان علاقه‏مند در این راستا باید دوره‏های آموزشی مربوط به کتاب‏های درسی دوره متوسطه را بگذرانند و در دبیرستان به تدریس بپردازد.
سحرخیز افزود: عکس این عمل نیز صادق است و اگر در دوره متوسطه مازادی وجود داشته باشد، دبیران علاقه‏مند می‏توانند در دوره راهنمایی به تدریس مشغول شوند.
وی ادامه داد: هم‏اکنون نیز اگر در دوره متوسطه در رشته خاصی مازاد وجود دارد و دوره راهنمایی نیز در همان رشته دچار کمبود باشد، اشکالی ندارد که نیروی مازاد در دوره راهنمایی به تدریس بپردازد؛ اما برای حضور در دوره ابتدایی اجباری از ناحیه وزارت آموزش و پرورش وجود ندارد.
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: بخشی از نیروها حق‏التدریس هستند و مفهوم "نیروی حق‏التدریسی" یعنی اینکه وزارت آموزش و پرورش در هر نقطه‏ای که به این نیروها نیاز داشته باشد، می‏تواند از آنها استفاده کند.
سحرخیز بیان کرد: البته این امر مشروط بر این است که نیروی موجود توانایی‏های حرفه‏ای و تخصصی لازم را داشته باشند.
وی گفت: نیروهایی هم در نهضت سوادآموزی اخیرا تبدیل وضعیت شده‏اند؛ در دوره ابتدایی به‏کارگیری می‏شوند.
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش افزود: تغییر وضعیت این نیروها خواسته وزارت آموزش و پرورش نبود اما قانون مجلس شورای اسلامی است که می‏گوید نیروهایی که به مدت پنج سال در نهضت سوادآموزی تدریس کرده‏اند، به استخدام آموزش و پرورش درمی‏آیند و این وزارتخانه باید متناسب با مدرک و تجربه این دسته از نیروها، از آنها استفاده کند.
سحرخیز اضافه کرد: این بخش از بانوان فرهنگی و بسیار اندک آقایان نیز که در نهضت سوادآموزی کار کرده‏اند، بیشتر توانایی تدریس در دوره ابتدایی را دارند؛ چرا که دوره ابتدایی با آموزش به بزرگ‏سالان در نهضت سوادآموزی تناسب دارد.
وی افزود: با برگزاری دوره‏های ضمن خدمت می‏توان این دسته از نیروها را ساماندهی و استفاده کرد.
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: در استان‏ها نیروهایی در خدمت داریم همچون دانشجویان فارغ‏التحصیل مراکز تربیت معلم که بلاتکلیف بوده‏اند و در این بخش نیز بانوان به راحتی می‏توانند جذب شوند.
سحرخیز اضافه کرد: در بخش مردان نیز تعدادی در حال انجام خدمت وظیفه عمومی هستند و ممکن است به صورت سرباز معلم جذب شوند و تعدادی نیز مشکل سربازی ندارند و قرار است تا تعیین تکلیف شوند.
وی تصریح کرد: دغدغه خاطری در خصوص تامین نیروی ابتدایی به شکل جدی نداریم و مواردی هم ممکن است در دوره راهنمایی نیروهایی داشته باشیم که تخصصی دوره راهنمایی نیستند و به طور موقت در این دوره فعالیت دارند.
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: برخی دبیران راهنمایی دارای مدرک کارشناسی مدیریت آموزشی یا علوم تربیتی و... هستند و هر کسی می‏داند که این نیروها بیشتر برای دوره ابتدایی مناسبت هستند.
سحرخیز خاطرنشان کرد: به نظر می‏رسد که در اجرای نظام آموزشی جدید، مشکل نیروی انسانی نداشته باشیم.

برچسب‌ها: نیروهای نهضت سوادآموزی که اخیرا تبدیل وضعیت شده‏ان
+ نوشته شده در  جمعه سی ام دی 1390ساعت 19:14  توسط معلمان شرکتی آموزش و پرورش منتظر  | 

فوری فوری در خصوص صدور احكام استخدام قطعي فرزندان شاهد

+ نوشته شده در  جمعه سی ام دی 1390ساعت 15:11  توسط معلمان شرکتی آموزش و پرورش منتظر  | 

تشکر وقدردانی از نمایندگان محترم

 در اینجا جا دارد از نمایندگان محترم آقایان کوچکی نژاد- قاضی پور و نصیری قیداری نهایت تشکر و قدردانی را بنمائیم که پیگیر مسائل نیروهای شرکتی هستند و اگه اینطوری جدی پیگیر این قضیه بشن به امید خدا حل میشه

*************************************************************

 مونده  به تلاش و پیگیری خودمان چون این  قضیه    با نیروهای خدماتی  شرکتی -نیروهای  نهضتی - و نیروهای حق التدریس هم  بوده و خدا را شکر که اونا راحت شدند

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و نهم دی 1390ساعت 20:49  توسط معلمان شرکتی آموزش و پرورش منتظر  | 

نظرات دوستان نیروی های شرکتی آموزش و پرورش

مدیر این وبلاگ نمیدونم اما وبلاگ http://msherkati90.persianblog که ترسیده آخه برادر
وقتی خودت ترسو و نمی خوای حق خودتو بگیری نشستی پشت کامپیوتر به عنوان مدیر وبلاگ میخوای بقیه ؟؟؟؟ یعنی چی یه تاریخ مشخص کنید خودتون برید ؟ تو مگه معلم شرکتی نیستی ؟؟ گیریم تاریخ مشخص کنی بری اونجا 20 نفر باشن خیلی بهتر از اینکه بشینی پشت کامپیوتر تو سایتها دنبال خبر باشی . معلمان شرکتی قبول شده همه شون حکم شون رو گرفتند دیگه کسی به فکر قبول نشده و اخراجی ها نیست .من هم موافق این حرف هستم اکثرا سر کار میرن یا خانوم هستند وگرنه کسی محتاج باشه واقعا به این کار احتیاج داشته باشه میره جلو مجلس .مدیر خودتم احتمالا این روزها جایی مشغول شذی یا بودی که الان اینطوری داری حرف می زنی . ما رو به گو امید به کیا بوده خودمون مسخره حرف یه عده نماینده و غیره کردیم . همه سرکاریه واسه رای جمع کردن ما رو بازی دادن این مدیر وبلاگ ها رو هم آلت دست قرار دادند واسه رای

*******************************************

 در جواب دوستم باید  بگم من چندین بار خودم در مقابل مجلس حاضر شدم این عکس هم که انداختم عکس بنری است که بچه ها برای گرفتن در دست در مقابل مجلس چاپ کرده بودنداین سایت هم برای هماهنگی و اطلاع دوستان از آخرین خبری است که به دستمون میرسه اگه ناراحتی ننویسیم من که کاری به تحریک ندارمک و فقط میگم حق گرفتنی است  من از اول یک کاری واسه خودم دارشتم قبل از آموزش و پرورش ولی اخلاقی که دارم اینه که نباید بزارم در زندگی حقی ازم ضایع بشه و کلا شغلمو اگر فدای این تلاش بکنم و من تا نتیجه نگیرم  نمی تونم  راحت بشینم و  اعصابم راحت باشه ...............................

 

سلام این سوال که به تعویق افتاده خوب انتخابات تا30روز دیگه انجام میشه پس کار ما چی ؟شما که دنبال کارها هستید بگید امید ما چند دررصد باشه ؟؟رراستی کوچکی نژاد گفت که داریم تلاش می کنیم که بهداشتی ها برن سر کارر باز ما جا موندیم

****************************************************

 در جواب بعضی از دوستان که نظر ناامید کننده میدن و نا امید شدن اینو می تونم بگم این بلا قبل از ما بر  سر همه  نیرو های  حق التدریس اومده اونا روهم می گفتند کارشون تمومه و ..... تا اینکه بالاخره به نتیجه رسیدن و نیروهای نهضتی هم همچنین و من نا امید نشدم هیچ نا امید نخواهم شد به امید خدا کارمون داره حل میشه   و این طرح شامل حال همه نیروهایی میشه  اعم از فنی و بهداشت و ...

 چون مهم اینه که فردی که وقت باارزشش را  صرف آموزش و پرورش کرده برای ماهی ۸۰ الی ۲۰۰ هزار تومان حداکثرش درموقعی که آموزش و پرورش نیاز داشت  و این افراد برای آموزش و پرورش دلسوزانه کار کردن الان حقش نیست اخراج بشه به بهانه ای که معلوم  نیست  جناب آقای دکتر احمدی نژاد گفته نباید نیروی شرکتی داشته باشیم  باید همه استخدام بشند و این آقای حاجی بابایی فقط بند اولشو متوجه شده  شاید وقت کرد دوباره خوند و تجدید نظر کرد

 به همین دلیل ما نه  شورشگر هستیم نه چیز دیگر هممون فقط تلاش می کنیم تا تلاشی که چند سال در روستا های دور دست برای آموزش و پرورش  با آن علاقه و شور  برای ماهی چند غاز حقوق کار کردیم به این راحتی ضایع نشه  و من خودم شخصا به این  امید چند سال در روستا های دور دست تدریس کردم که  روزی راحت میشیم و استخدام میشیم

 ولی  باز هم امیدمان باید به خدا باشه  که کارامون حل بشه

 با تشکر از دوستان ( اگه اشتباه تایپی داشتم  به بزرگی خودتون ببخشید چون  موقعی که  وبلاگ کار میکنم حواسم سر جاش نیست و یه خرده ناراحت میشم  به همین دلیل شاید اشتباه تایپی داشته باشم ) 


برچسب‌ها: در جواب بعضی از دوستان که نظر ناامید کننده میدن و, تا اینکه بالاخره به نتیج
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هشتم دی 1390ساعت 20:55  توسط معلمان شرکتی آموزش و پرورش منتظر  | 

علام جزئیات تعیین تکلیف معلمان شرکتی/استخدام نیروهای دارای"لیسانس"

علام جزئیات تعیین تکلیف معلمان شرکتی/استخدام نیروهای دارای"لیسانس"
سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس در گفت‌وگو با فارس خبر داد:
اعلام جزئیات تعیین تکلیف معلمان شرکتی/استخدام نیروهای دارای"لیسانس"

خبرگزاری فارس: سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس جزئیات جدیدتری را از تصمیم هفته گذشته اعضای این کمیسیون برای تعیین تکلیف معلمان شرکتی اعلام کرد.

سعدالله نصیری قیداری، سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» توضیحاتی به صورت تکمیلی درباره مصوبه هفته گذشته این کمیسیون ارائه داد که بر اساس آن، مقرر شده است طرحی برای تعیین تکلیف نیروهایی که قبلاً با عنوان معلمان شرکتی با آموزش و پرورش همکاری داشته‌اند و از ادامه همکاری آنها جلوگیری شده است، تهیه و به این کمیسیون ارائه شود.

وی اظهار داشت: بر اساس مصوبه هفته گذشته مقرر شده است تا با تنظیم و تصویب طرحی، آن دسته از نیروهای شرکت‌های خدمات آموزشی که مدرک «فوق‌لیسانس» دارند و نیز اشخاصی که «لیسانس» دارند و در مناطق محروم هستند، استخدام ‌شوند و سایر افراد نیز در بخش‌های اداری و دفتری مشغول به کار ‌شوند.

نصیری قیداری با بیان اینکه از جانب این نیروها به شدت تحت فشار هستیم و به همین دلیل این طرح در دست بررسی است، اظهار داشت: جزئیات طرح پس از آماده شدن، در کمیسیون آموزش و تحقیقات مطرح و بررسی خواهد شد.


برچسب‌ها: علام جزئیات تعیین تکلیف معلمان شرکتی, استخدام نیروهای دارای, لیسانس
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هشتم دی 1390ساعت 20:45  توسط معلمان شرکتی آموزش و پرورش منتظر  | 

پاسخگویی حاجی‌بابایی ‌به سؤال قاضی‌پور ۱۰ روز به تعویق افتاد

خبرگزاری فارس: براساس اعلام هیئت رئیسه وزیر آموزش و پرورش 10 روز دیگر برای پاسخ به سؤال قاضی‌پور به مجلس می‌آید.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، قرار بود که حمیدرضا حاجی بابایی وزیر آموزش و پرورش برای پاسخگویی به سؤال نادر قاضی‌پور در جلسه علنی امروز مجلس حاضر شود که بنابر اعلام هیئت رئیسه مجلس پاسخگویی به سؤال قاضی‌پور توسط حاجی‌بابایی با 10 روز تعویق همراه شد.

‌قاضی‌پور در جلسه علنی امروز گفت:‌ دور از انصاف است که حق نمایندگان ضایع شود، چراکه وزیر آموزش و پرروش برای پاسخگویی به سؤالات نمایندگان به کمیسیون آموزش هم نیامده بود.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش زیرساخت کشور است و همه باید برای بهبود آن کمک کنیم.

نماینده ارومیه گفت: سؤال من این است که اگر آموزش پرورش کمبود نیرو دارد، چرا به بازنشستگان اجازه حق‌التدریس می‌دهد.

سیدشهاب‌الدین صدر که ریاست جلسه علنی مجلس را بر عهده داشت، در پاسخ به اظهارات قاضی‌پور گفت: بر اساس بند 5 ماده 193 وزیر درخواست کرد که با 10 روز تعویق به سؤال آقای قاضی‌پور پاسخ دهد که آقای لاریجانی صبح امروز این موضوع را اعلام کرد.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و هفتم دی 1390ساعت 15:19  توسط معلمان شرکتی آموزش و پرورش منتظر  | 

اظهار نظر مرکز پژوهش‌های مجلس درباره قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریس

اظهار نظر مرکز پژوهش‌های مجلس درباره قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریس
مرکز پژوهش های مجلس در بررسی کارشناسی به چند بند اشاره کرده ، که به شرح ذیل است:

الف) طرح با اصل هفتاد و پنجم قانون اساسی (افزایش هزینه عمومی بدون معرفی محل تأمین هزینه) مغایرت دارد.

ب) در قانون برنامه پنجم، مجلس اختیار استخدام را مطابق بند ج ماده ۲۴ قانون مدیریت خدمات کشوری به دولت داده است، یعنی معادل یک سوم کارمندانی که به روش بازنشستگی، بازخریدی، استعفا و ... که از دستگاه خارج می شوند اجازه استخدام دارد. لذا طرح مجدد مسئله استخدام در مجلس خلاف برنامه پنجم است.

ج) این پیشنهاد همچنین مخالف با ماده ۴۱ قانون مدیریت خدمات کشوری (ورود به خدمت و تعیین صلاحیت استخدامی افراد داوطلب استخدام با رعایت مراتب شایستگی و برابری فرصت ها) می باشد.

د) به کارگیری نیروهای شرکتی به استناد ماده ۱۳ قانون مدیریت خدمات کشوری وجهه قانونی یافته است و به استناد تبصره ۱ این ماده در حقیقت، در راستای کاهش تصدی های دولت انجام شود. نیروهای شرکتی برای تأمین نیازهای مقطعی آموزش و پرورش به کار گرفته شده اند. اگر قرار باشد این افراد هم بعد از مدتی توقع استخدام پیدا کنند و مجلس نیز در جهت قانونی شدن آن اقدام نماید خلاف مقررات و خلاف نفس وضع قانون عمل شده است.

هـ) در خصوص مربیان پیش دبستانی باید گفت با توجه به عدم رسمیت دوره پیش دبستانی در نظام آموزشی فعلی استخدام مربیان پیش دبستانی موضوعیت ندارد. در حال حاضر آموزش و پرورش موظف به ارائه دوره پیش دبستانی نیست، لذا در صورت امکان، اقدام به ارائه این دوره می نماید. جذب و استخدام مربیان پیش دبستانی این نهاد را ناچار به ارائه این دوره می کند.

و) در مورد نیروهای حق التدریسی آموزشکده ها نیاز به تعیین تکلیف است، زیرا این گروه مشمول قانون مصوب ۱۳۸۸ و الحاقیه های آن بوده اند که باید ظرف ۵ سال به استخدام آموزش و پرورش درآیند. در حالی که با انتقاد آموزشکده ها به وزارت علوم (براساس ماده ۲۳ قانون برنامه پنجم) در وضعیت بلاتکلیفی قرار گرفته اند و دیگر مشمول قانون استخدام معلمان حق التدریسی نمی شوند. از یک سو براساس ماده ۲۳ باید آموزشکده ها با کلیه امکانات، اموال منقول و غیر منقول و نیروی انسانی و دارایی ها و تعهدات و مسئولیت ها از آموزش و پرورش منتزع و به وزارت علوم منتقل شوند و براساس بند ۱۱۰ قانون بودجه ۱۳۹۰ نیز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مکلف است که دانشگاه فنی و حرفه ای را با استفاده از فضا و نیروی انسانی موجود در آموزشکده های فنی و حرفه ای تشکیل دهد. از سوی دیگر وزارت علوم حاضر به استخدام این گروه نیست، زیرا با ضوابط جذب و ارتقای اعضای هیئت علمی دانشگاه ها منطبق نیستند و در وزارت علوم قانونی برای استخدام مربیان حق التدریسی وجود ندارد. لذا لازم است با توجه به نیاز دانشگاه فنی و حرفه ای به آنها، تعیین تکلیف شوند. مشکل معلمان حق التدریسی آموزشکده های فنی و حرفه ای دو راه حل دارد. راه حل اول اعلام نیاز دانشگاه فنی و حرفه ای و اخذ مجوز از طریق گردش کاری در دولت است. راه حل دوم استخدام این نیروها در آموزش و پرورش به عنوان دبیر فنی است که در این صورت دانشگاه فنی و حرفه ای هم می تواند از آنان به عنوان مربی حق التدریسی استفاده نماید. انجام این کار نیاز به تصویب قانون ندارد.

ز) جذب نیرو در آموزش و پرورش با روش غیر رسمی مانند جذب نیروهای حق التدریسی، نیروهای شرکتی و آموزشیاران نهضت روندی ناعادلانه، زمینه ساز افت کیفیت و در تعارض با روش ساماندهی نیروی انسانی است. به همین دلیل آموزش و پرورش در برخی از دروس تخصصی و یا در برخی از مقاطع تحصیلی با کمبود نیرو و در بعضی مدارس با نیروهای مازادی مواجه است که بدون انجام کار حقوق دریافت می کنند. لذا هر بار که با مساعدت مجلس زمینه استخدام نیروهای حق التدریسی فراهم شد انتظار آن بوده است که به این روند خاتمه داده شود. به علاوه مصوبات پی در پی در مورد یک موضوع واحد موجب ابهام در برداشت از مفاد قانون و بلاتکلیفی مشمولین می شود و موجبات اعتراض گروه های دیگری را که تا کنون مشمول این قوانین نشده اند و یا از مصوبات نسبت به شرایط خود احساس تظلم می کنند را فراهم می نماید. به نظر می رسد که تصویب ماده ۱۶ و ۱۷ (الحاقیه دوم و سوم) در تسهیل شرایط برای سایر نیروهای موجود که تا کنون استخدام نشده اند کافی باشد.

مرکز پژوهش مجلس در نتیجه گیری آورده است: به استناد فرمایشات مقام معظم رهبری در سیاست های کلی برنامه پنجم آموزش و پرورش موظف به اجرای تحول در حوزه های دانش، مهارت و تربیت است. تحول در این حوزه ها علاوه بر برنامه، روش و کتاب درسی، نیازمند معلمان کارآزموده و متخصص می باشد. این نیاز با روش جذب مکرر معلمان حق التدریسی که هم اکنون عناوین زیادی را مانند معلمان حق التدریسی، آموزشیاران نهضت، معلمان دانش آموزان بازمانده از تحصیل، نیروهای عشایری، مربیان پیش دبستانی، معلمان دارالقرآن ها، معلمان دانش آموزان استثنایی، معلمان خرید خدمت آموزشی به خود اختصاص می دهد مغایرت دارد. بنابراین پیشنهاد می شود کلیات طرح رد شود و به جای هرگونه اقدامی این امکان برای آموزش و پرورش فراهم شود که مانند هر دستگاه دیگری در انتخاب و به کارگیری نیروهای خود استقلال داشته باشد که هم اکنون طبق قانون این اختیار را داراست.


برچسب‌ها: اظهار نظر مرکز پژوهش‌های مجلس درباره قانون تعیین ت
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و هفتم دی 1390ساعت 15:0  توسط معلمان شرکتی آموزش و پرورش منتظر  | 

پاسخگویی حاجی‌بابایی ‌به سؤال قاضی‌پور ۱۰ روز به تعویق افتاد

خبرگزاری فارس: براساس اعلام هیئت رئیسه وزیر آموزش و پرورش 10 روز دیگر برای پاسخ به سؤال قاضی‌پور به مجلس می‌آید.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، قرار بود که حمیدرضا حاجی بابایی وزیر آموزش و پرورش برای پاسخگویی به سؤال نادر قاضی‌پور در جلسه علنی امروز مجلس حاضر شود که بنابر اعلام هیئت رئیسه مجلس پاسخگویی به سؤال قاضی‌پور توسط حاجی‌بابایی با 10 روز تعویق همراه شد.

‌قاضی‌پور در جلسه علنی امروز گفت:‌ دور از انصاف است که حق نمایندگان ضایع شود، چراکه وزیر آموزش و پرروش برای پاسخگویی به سؤالات نمایندگان به کمیسیون آموزش هم نیامده بود.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش زیرساخت کشور است و همه باید برای بهبود آن کمک کنیم.

نماینده ارومیه گفت: سؤال من این است که اگر آموزش پرورش کمبود نیرو دارد، چرا به بازنشستگان اجازه حق‌التدریس می‌دهد.

سیدشهاب‌الدین صدر که ریاست جلسه علنی مجلس را بر عهده داشت، در پاسخ به اظهارات قاضی‌پور گفت: بر اساس بند 5 ماده 193 وزیر درخواست کرد که با 10 روز تعویق به سؤال آقای قاضی‌پور پاسخ دهد که آقای لاریجانی صبح امروز این موضوع را اعلام کرد.
انتهای پیام/


برچسب‌ها: وزیر آموزش وپرورش, حاجی بابایی, قاضی پور, نیروهای شرکتی آموزش وپرورش
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و هفتم دی 1390ساعت 14:57  توسط معلمان شرکتی آموزش و پرورش منتظر  | 

پاسخگویی حاجی‌بابایی ‌به سؤال قاضی‌پور ۱۰ روز به تعویق افتاد

خبرگزاری فارس: براساس اعلام هیئت رئیسه وزیر آموزش و پرورش 10 روز دیگر برای پاسخ به سؤال قاضی‌پور به مجلس می‌آید.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، قرار بود که حمیدرضا حاجی بابایی وزیر آموزش و پرورش برای پاسخگویی به سؤال نادر قاضی‌پور در جلسه علنی امروز مجلس حاضر شود که بنابر اعلام هیئت رئیسه مجلس پاسخگویی به سؤال قاضی‌پور توسط حاجی‌بابایی با 10 روز تعویق همراه شد.

‌قاضی‌پور در جلسه علنی امروز گفت:‌ دور از انصاف است که حق نمایندگان ضایع شود، چراکه وزیر آموزش و پرروش برای پاسخگویی به سؤالات نمایندگان به کمیسیون آموزش هم نیامده بود.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش زیرساخت کشور است و همه باید برای بهبود آن کمک کنیم.

نماینده ارومیه گفت: سؤال من این است که اگر آموزش پرورش کمبود نیرو دارد، چرا به بازنشستگان اجازه حق‌التدریس می‌دهد.

سیدشهاب‌الدین صدر که ریاست جلسه علنی مجلس را بر عهده داشت، در پاسخ به اظهارات قاضی‌پور گفت: بر اساس بند 5 ماده 193 وزیر درخواست کرد که با 10 روز تعویق به سؤال آقای قاضی‌پور پاسخ دهد که آقای لاریجانی صبح امروز این موضوع را اعلام کرد.
انتهای پیام/


برچسب‌ها: وزیر آموزش وپرورش, حاجی بابایی, قاضی پور, نیروهای شرکتی آموزش وپرورش
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و هفتم دی 1390ساعت 14:57  توسط معلمان شرکتی آموزش و پرورش منتظر  | 

پاسخگویی حاجی‌بابایی ‌به سؤال قاضی‌پور ۱۰ روز به تعویق افتاد

خبرگزاری فارس: براساس اعلام هیئت رئیسه وزیر آموزش و پرورش 10 روز دیگر برای پاسخ به سؤال قاضی‌پور به مجلس می‌آید.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، قرار بود که حمیدرضا حاجی بابایی وزیر آموزش و پرورش برای پاسخگویی به سؤال نادر قاضی‌پور در جلسه علنی امروز مجلس حاضر شود که بنابر اعلام هیئت رئیسه مجلس پاسخگویی به سؤال قاضی‌پور توسط حاجی‌بابایی با 10 روز تعویق همراه شد.

‌قاضی‌پور در جلسه علنی امروز گفت:‌ دور از انصاف است که حق نمایندگان ضایع شود، چراکه وزیر آموزش و پرروش برای پاسخگویی به سؤالات نمایندگان به کمیسیون آموزش هم نیامده بود.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش زیرساخت کشور است و همه باید برای بهبود آن کمک کنیم.

نماینده ارومیه گفت: سؤال من این است که اگر آموزش پرورش کمبود نیرو دارد، چرا به بازنشستگان اجازه حق‌التدریس می‌دهد.

سیدشهاب‌الدین صدر که ریاست جلسه علنی مجلس را بر عهده داشت، در پاسخ به اظهارات قاضی‌پور گفت: بر اساس بند 5 ماده 193 وزیر درخواست کرد که با 10 روز تعویق به سؤال آقای قاضی‌پور پاسخ دهد که آقای لاریجانی صبح امروز این موضوع را اعلام کرد.
انتهای پیام/


برچسب‌ها: وزیر آموزش وپرورش, حاجی بابایی, قاضی پور, نیروهای شرکتی آموزش وپرورش
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و هفتم دی 1390ساعت 14:57  توسط معلمان شرکتی آموزش و پرورش منتظر  | 

جدید ترین اخبار نیروهای شرکتی آموزش وپرورش - استخدام - اخراج نیرو های شرکتی آموزش و پرورش

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و ششم دی 1390ساعت 15:26  توسط معلمان شرکتی آموزش و پرورش منتظر  | 

در همه جانیرو های شرکتی استخدام می شوند بی چون و چرا

در همه جا نیرو های شرکتی استخدام میش وند در آموزش و پرورش اخراج

 این یعنی : زور گویی

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و پنجم دی 1390ساعت 16:43  توسط معلمان شرکتی آموزش و پرورش منتظر  | 

قاضی‌پور در تذکر شفاهی: صحن - ۲۵ دی ۱۳۹۰ - ۱۵:۲۷

قاضی‌پور در تذکر شفاهی:

وزارت آموزش و پرورش نیروهای حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی را جذب کند

نماینده مردم ارومیه در مجلس هشتم، با تشریح وضعیت کاری و بیمه‌ای نیروهای حق‌التدریس، آموزشیاران نهضت سوادآموزی و شرکتی در وزارت آموزش و پرورش گفت: این وزارتخانه همانند سایر وزارتخانه‌ها نیروهای یادشده را جذب کند نه آن‌که آنها را از کار بی‌کار کند.
 
 
**********************************************************
به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نادر قاضی‌پور در نشست نوبت عصر امروز (یکشنبه ۲۵ دی) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی به استناد بند ۹ اصل ۳ قانون اساسی گفت: احداث بزرگراه ارومیه – میاندوآب پس از ۲۰ سال به پایان نرسیده و این منطقه به قتلگاه تبدیل شده است.

نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی افزود: راه‌آهن مراغه - ارومیه، سه سال پیش باید به پایان می‌رسید، اما تاکنون فقط به میاندوآب رسیده است، در حالی که باید مهاباد، نقده و ارومیه را نیز به هم وصل می‌کرد.

وی با بیان اینکه ارومیه تنها مرکز استان است که کنارگذر ندارد، افزود: تذکر به وزیر امور خارجه برای استقرار کنسولگری دولت مرکزی عراق در ارومیه، تذکر به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای اجرای ماده ۱۰ قانون نوسازی صنایع طبق برنامه پنجم توسعه، تذکر به وزیر آموزش و پرورش برای جذب معلمان حق‌التدریس،‌ نهضتی‌ها، شرکتی‌ها و حل مشکل تربیت‌معلم‌ها باید مورد توجه قرار گیرد.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس تصریح کرد: وزارت آموزش و پرورش زمانی که به نیروهای حق‌التدریس، آموزش‌یاران نهضت و شرکتی نیاز داشت از آنها استفاده کرد و هم‌اکنون این افراد بیکار شدند.

محمدرضا باهنر نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به قاضی‌پور گفت: اخطار قانون اساسی فقط به هیئت رئیسه داده می‌شود و این مسئله شامل حال وزیران نمی‌شود.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و پنجم دی 1390ساعت 16:41  توسط معلمان شرکتی آموزش و پرورش منتظر  | 

ظهار نظر مرکز پژوهش‌های مجلس درباره قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریس

اظهار نظر مرکز پژوهش‌های مجلس درباره قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریس

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، این مرکز طی گزارشی اعلام کرده است: طرح اصلاح ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی با شماره ثبت ۵۹۶ (که فوریت آن در ۲۶/۷/۱۳۹۰ به تصویب مجلس نرسید) جهت جلوگیری از اخراج معلمان خرید خدمات آموزشی و مربیان پیش دبستانی که در سال ۱۳۸۸ ـ ۱۳۸۹ و سال های قبل با آموزش و پرورش همکاری غیر مستمر داشته اند با هدف الزام وزارت آموزش و پرورش به ادامه همکاری بدون قید و شرط با آنان و همچنین قرار دادن افراد فوق و نیرو «نیروهای حق التدریس آموزشکده های فنی» در اولویت استخدامی در صورت وجود مجوز جذب تنظیم شده است.

در ادامه این گزارش آمده است تا کنون براساس ماده ۶ قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش مصوب ۱۳۸۸ (موضوع به کارگیری ۹۰۰ نفر از مربیان پیش دبستانی)، ماده ۱۶ این قانون (موضوع به کارگیری معلمان شرکت های خدماتی، با سابقه حق التدریسی غیر مستمر) و ماده ۱۷ این قانون (با موضوع شرکت معلمان شرکتی با سابقه غیر مستمر در آزمون و کسب حد نصاب لازم و احتساب امتیاز برای سال های همکاری) برخی از این معلمان تعیین تکلیف شده اند.


حدود 30 هزار معلم برای تدریس در پایه ششم ابتدایی نیاز است
حدود 30 هزار معلم برای تدریس در پایه ششم ابتدایی نیاز است
تهران - وزیر آموزش و پرورش در مورد تعداد معلمان مورد نیاز برای تدریس در پایه ششم دوره ابتدایی در سال تحصیلی آینده، گفت: حدود 30 هزار معلم و كلاس درس مستقل در شهرهای بزرگ چون تهران مورد نیاز است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، 'حمیدرضا حاجی بابایی' روز دوشنبه در حاشیه همایش هم اندیشی هوشمندسازی مدارس استثنایی در جمع خبرنگاران افزود: 40 هزار مدرسه در سطح كشور زیر 50 نفر دانش آموز دارند.

وی ادامه داد: برخی از این مدارس در پایه ششم ابتدایی سه تا هفت دانش آموز دارند و نیازی به اضافه شدن یك معلم مستقل برای پایه ششم وجود ندارد.

وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: در بعضی از شهرهای بزرگ چون تهران فقط پایه ششم ابتدایی وجود دارد كه حدود 30 هزار معلم و كلاس مستقل نیاز است.

حاجی بابایی خاطر نشان كرد: از میان یك میلیون و 100 هزار دانش آموز پایه ششم ابتدایی، حدود 150 هزار دانش آموز در مدارس غیردولتی تحصیل می كنند كه تامین معلم و فضای آموزشی بر عهده مسوولان آن مدارس است.

وی اضافه كرد: 12 كارگروه برای ایجاد پایه ششم دوره ابتدایی در كشور تشكیل شده كه به برنامه ریزی و بررسی مواردی چون تامین نیروی انسانی و كتاب های درسی می پردازند.

حاجی بابایی در ادامه با بیان اینكه هفته گذشته یك همایش دو روزه در این خصوص در تهران برگزار شد، اظهار داشت: همچنین به زودی یك همایش سه روزه با حضور مدیران كل و كارشناسان در مشهد برگزار می شود.

وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: در این همایش ها مدیران كل استان ها به ارایه آمار و اطلاعات درباره تعداد معلمان و كلاس ها و فضای آموزشی مورد نیاز خود می پردازند.

حاجی بابایی خاطر نشان كرد: بسیاری از استان ها تا امروز اعلام كردند كه فضای آموزشی و نیروی انسانی خود را برای تشكیل پایه ششم دوره ابتدایی برای سال تحصیلی آینده تنظیم كرده اند.


** مشكل نیروی انسانی و فضای آموزشی نداریم

وی تاكید كرد: ساماندهی نیروی انسانی در دوره ابتدایی به گونه ای است كه برای تشكیل پایه ششم دوره ابتدایی هیچ مشكلی به لحاظ تامین نیروی انسانی و فضای آموزشی وجود ندارد.


** برگزاری دوره عمومی و ویژه ابتدایی برای 60 هزار معلم

حاجی بابایی از برگزاری دوره عمومی و ویژه دوره ابتدایی در فصل زمستان و بهار برای حدود 60 هزار معلم خبر داد و گفت: هیچ دغدغه ای برای اجرای نظام جدید آموزشی (6.3.3) برای سال تحصیلی آینده در سراسر كشور وجود ندارد.

وی افزود: مدیران كل آموزش و پرورش هر استان تا 15 روز آینده آمار معلمان و فضای آموزشی خود را برای تشكیل كلاس های پایه ششم ابتدایی اعلام می كنند.


برچسب‌ها: ظهار نظر مرکز پژوهش‌های مجلس درباره قانون تعیین تک
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و پنجم دی 1390ساعت 14:58  توسط معلمان شرکتی آموزش و پرورش منتظر  | 

هماهنگی با دوستان و کلیه نیروهای شرکتی که در قسمت نظرات نظر دادند

 یکی اینکه فرقی نمیکنه نیروی بهداشت باشه یا .....

 دوم اینکه برای جمع شدن در جلوی مجلس باید یک روز دیگر قرار  بگذاریم و تقریبا چند روز پیش  مشخص کنیم تا بتونیم به دوستان اطلاع رسانی کنیم  

باز هم  من منتظر نظرات دوستان هستم وهر جور دوستان بگن من در خدمتم

+ نوشته شده در  جمعه بیست و سوم دی 1390ساعت 20:33  توسط معلمان شرکتی آموزش و پرورش منتظر  | 

دستور کار جلسات مجلس در این هفته از 25 تا 28 دی ماه

 و اما در دستور کار جلسات این هفته مجلس هیچ خبری از بررسی اصلاح ماده ۱۷ نیست فقط آقای قاضی پور نماینده محترم شهر ارومیه از وزیر آموزش و پرورش سوالاتی دارند که هنوز اطلاعی در باره این سوالات ندارم و ..............
برچسب‌ها: دستور کار جلسات مجلس در این هفته, وزیر آموزش و پرورش, نیروهای شرکتی آموزش و پرورش
+ نوشته شده در  جمعه بیست و سوم دی 1390ساعت 12:27  توسط معلمان شرکتی آموزش و پرورش منتظر  | 

جزئیات بکارگیری معلمان وظیفه در سال 92ـ91 اعلام شد

جزئیات بکارگیری معلمان وظیفه در سال 92ـ91 اعلام شد
بکارگیری 5322 سرباز معلم در سال آینده/دارندگان برگه "اعزام از اول دی" در اولویت

خبرگزاری فارس: در سال تحصیلی 92ـ91، 5 هزار و 322 سرباز معلم در آموزش و پرورش جذب خواهند شد که بیشترین سهمه به استان خوزستان با 650 نفر و کمترین سهمیه به استان ایلام با 22 نفر اختصاص دارد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، وحید کیارشی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش بخشنامه بکارگیری معلمان وظیفه در سال تحصیلی 92ـ91 را به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ کرد.

بر اساس این بخشنامه، از مشمولان واجد شرایط دارای برگه آماده خدمت بدون مهر غیبت که تاریخ اعزام آنها از دی ماه 90 تا تیرماه 91 است، از تاریخ وصول بخشنامه لغایت تاریخ مندرج در جدول ثبت‌نام صورت می‌گیرد ( در صورت تکمیل ظرفیت استان در هر مرحله، مرحله بعدی منتفی می‌شود):

مرحله
افراد مجاز برای ثبت‌نام
پایان ثبت‌نام و ارسال به گزینش
دریافت پاسخ گزینش
ارسال اسامی پذیرفته شدگان به حوزه ستادی

اول
دارندگان برگه اعزام 1/10/90 الی 30/4/91
17/11/90
14/1/91
9/2/91

دوم
دارندگان برگه اعزام 1/2/91 الی 30/4/91
4/12/90
28/1/91
9/2/91

سوم
دارندگان برگه اعزام 1/2/91 الی 30/4/91
22/12/90
6/2/91
9/2/91


* فارغ‌التحصیلان مراکز تربیت معلم در اولویت جذب قرار دارند

این بخشنامه می‌افزاید: فهرست و مدارک داوطلبان واجد شرایط و حائز رتبه امتیاز لازم (بر اساس فرم امتیازبندی طراحی شده در آن اداره کل) که شامل 2/1 برابر ظرفیت تخصیص یافته است، به تفکیک مدرک تحصیلی و تاریخ اعزام، بلافاصله در اختیار هسته گزینش قرار گرفته و هماهنگی لازم در خصوص نظر نهایی در زمان مناسب صورت گیرد.

در این بخشنامه تأکید شده است: فارغ‌التحصیلان مراکز تربیت معلم (ورودی 88) در اولویت جذب قرار دارند.

* بکارگیری پذیرفته‌شدگان فوق دیپلم در دوره متوسطه صرفاً در شاخه‌های فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش

داوطلبان باید در هنگام ثبت‌نام فرم تعهدنامه رعایت شئونات شغل معلمی و رعایت ضوابط عمومی گزینش در طول مدت خدمت و همچنین فرم پرسشنامه اطلاعات فردی گزینش را تکمیل کنند همچنین داوطلبان باید از سلامت کامل جسمی و روحی و روانی متناسب با شغل معلمی برخوردار باشند.

بکارگیری پذیرفته‌شدگان با مدرک تحصیلی فوق دیپلم در دوره متوسطه صرفاً در شاخه‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش به عنوان استادکار (در رشته تحصیلی مرتبط) مجاز خواهد بود.

اگر مشمول درخواست معافیت پزشکی یا تحصیلی کرده باشد، اعزام وی لغو شده و از لیست سرباز معلمان کنار گذاشته می‌شود.

* خوزستان دارای بیشترین جذب سرباز معلم/ ایلام کمترین جذب سرباز معلم

به گزارش توانا،‌ بر اساس جدول توزیع سهمیه سرباز معلم در سال 91، استان‌های آذربایجان شرقی 344 نفر، آذربایجان غربی 160 نفر، اردبیل 122 نفر، اصفهان 147 نفر، البرز 92 نفر، ایلام 22 نفر، بوشهر 88 نفر، چهارمحال و بختیاری 77 نفر، خراسان جنوبی 112 نفر، خراسان رضوی 557 نفر، خراسان شمالی 42 نفر، خوزستان 650 نفر، زنجان 72 نفر، سمنان 42 نفر، سیستان و بلوچستان 202 نفر، شهرستان‌های تهران 378 نفر، فارس 303 نفر، قزوین 27 نفر، قم 143 نفر، کردستان 53 نفر، کرمان 248 نفر، کرمانشاه 87 نفر، کهگیلویه و بویراحمد 137 نفر، گلستان 99 نفر، گیلان 138 نفر، لرستان 197 نفر، مازندران 175 نفر، مرکزی 77 نفر، هرمزگان 263 نفر، همدان 89 نفر و یزد 179 نفر سرباز معلم جذب خواهند کرد.

در مجموع 5 هزار و 322 سرباز معلم در آموزش و پرورش کشور جذب خواهند شد که یک هزار و 242 نفر دارای مردمک فوق دیپلم، 3 هزار و 980 نفر دارای مدرک لیسانس و 100 نفر دارای مدرک فوق لیسانس خواهند بود.
انتهای پیام/


برچسب‌ها: استخدام, استخدام استخدام نیروی شرکتی معلم شرکتی آموززش و , نیروی آموزش وپرورش, شرکتی نیروی اسخدام در آموزش نیر نیروی شرکتی, آموزش پرورش, معلم شرکتی, م ع ل م ش رک ت ی, آ م و ز ش پ ر و ر ش
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و دوم دی 1390ساعت 14:38  توسط معلمان شرکتی آموزش و پرورش منتظر  |